W tle baneru umieszczony jest fragment obrazu z "Kunstformen der Natur" autorstwa Ernsta Haeckela. Znajdują się na nim przedstawiciele kolibrowatych (Trochilidae).
Podpowiedź: Artykuły, które zamieszczam na tej stronie, często są bardzo obszerne. Chciałem, żeby blog funkcjonował sprawnie i ze względu na to na stronie głównej wyświetlany jest maksymalnie 1 post. Oznacza to, że by sprawnie przemieszczać się po tej witrynie, należy korzystać z licznych odnośników, które umieściłem dla Twojego komfortu w odpowiednich kategoriach, które widzisz u góry strony. W kategoriach tych znajdziesz odpowiednie tematy związane z danym działem biologii lub chemii. Dbam o porządek na tej stronie. Jeżeli lubisz przyswajać wiedzę uporządkowaną - zachęcam Cię do częstych odwiedzin - możesz tu zdobyć dużo cennej wiedzy, która pomoże Ci perfekcyjnie zdać Egzamin Maturalny z przedmiotów przyrodniczych takich jak chemia i biologia.

TOM I ZBIORU ZADAŃ „BIOLOGIA - NAUKA O ŻYCIU”

POLECANE ARTYKUŁY:

sobota, 2 września 2017

Układ nerwowy: Mózg, mózgowie i budowa mózgowia, układ komorowy.


Źródło: Atlas anatomiczny,  Peter Abrahams
Atlas anatomiczny - Peter Abrahams ONLINE: kliknij i czytaj.

Korzystałem z:
- materiałów dostępnych na stronie fizyka.umk.pl,
- Jak działa mózg i skąd się bierze umysł? - wykłady z kognitywistyki prof. Wodzisława Ducha (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu),
- Wikipedia (PL) i (EN), 
- "Biologia" - Solomon; Berg; Martin, 
- "Atlas anatomiczny",  Peter Abrahams.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz