W tle baneru umieszczony jest fragment obrazu z "Kunstformen der Natur" autorstwa Ernsta Haeckela. Znajdują się na nim przedstawiciele kolibrowatych (Trochilidae).
Podpowiedź: Artykuły, które zamieszczam na tej stronie, często są bardzo obszerne. Chciałem, żeby blog funkcjonował sprawnie i ze względu na to na stronie głównej wyświetlany jest maksymalnie 1 post. Oznacza to, że by sprawnie przemieszczać się po tej witrynie, należy korzystać z licznych odnośników, które umieściłem dla Twojego komfortu w odpowiednich kategoriach, które widzisz u góry strony. W kategoriach tych znajdziesz odpowiednie tematy związane z danym działem biologii lub chemii. Dbam o porządek na tej stronie. Jeżeli lubisz przyswajać wiedzę uporządkowaną - zachęcam Cię do częstych odwiedzin - możesz tu zdobyć dużo cennej wiedzy, która pomoże Ci perfekcyjnie zdać Egzamin Maturalny z przedmiotów przyrodniczych takich jak chemia i biologia.

TOM I ZBIORU ZADAŃ „BIOLOGIA - NAUKA O ŻYCIU”

POLECANE ARTYKUŁY:

Genetyka

Genetyka to dział omawiany w pierwszej klasie szkoły ponadgimnazjalnej na poziomie podstawowym. Później wraca się do tych zagadnień również w klasie maturalnej. Specjalnie dla Ciebie przygotowałem opracowania wszystkich zagadnień, które są zgodne z obowiązującą podstawą programową nauczania biologii i pozwolą Ci się perfekcyjnie przygotować do Egzaminu Maturalnego: 


SPIS TEMATÓW:
1. Budowa i rola kwasów nukleinowych; replikacja DNA.
2. Geny i genomy.
3. Związek między genem a cechą.
5. Regulacja ekspresji genów. 
6. II Prawo Mendla.
7. Chromosomowa teoria dziedziczenia.
9. Inne sposoby dziedziczenia cech. 
10. Zmienność organizmów. 
12. Choroby jednogenowe.
13. Choroby chromosomalne i wieloczynnikowe.


LITERATURA: 
P. Węgieński - "Genetyka molekularna", 
K. M. Charon, M. Świtański - "Genetyka i genomika zwierząt",
B. Bukała - "Genetyka. Biologia stosowana", 
H. Daniel L., G. C. Andrew - "Podstawy genetyki populacyjnej",
J. Bal - "Biologia molekularna w medycynie. Elementy genetyki klinicznej",
T. A. Brown - "Genomy",
T. R. Robinson - "Genetyka dla bystrzaków".
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz